X

İSTANBUL’DA YAŞAMAK MI?
İSTANBUL’U YAŞAMAK MI?

EN
BİLGİ TALEP
BEŞİKTAŞ'IN
KALBİNDE

İSTANBUL’DA YAŞAMAK MI?
İSTANBUL’U YAŞAMAK MI?

Her yeni güne Istanbul’un en degerli varlıgını, yani bogazı selamlayarak baslayacagınız yepyeni bir hayat Barbaros 48’de. İstanbul Bogazı’na hakim bir konumda yer alan Barbaros 48, dünyada bir esi daha olmayan bu essiz manzarayı boydan boya kucaklıyor. Masmavi bogazıyla, tarihi yarımadaya açılan cephesiyle, göz alabildigine uzanan sehir manzarasıyla siz de Barbaros 48’de Istanbul’un benzersiz güzelligini doyasıya yasamalısınız.

Image

PANORAMİK BİR MANZARA

Barbaros 48, sadece bogaza açılan masmavi bir manzara sunmakla kalmıyor. Tarihi yarımadaya bakan diger cephesiyle de Istanbul’un en degerli iki silüetini birlestirerek, panoramik bir manzaraya ev sahipligi yapmanızı saglıyor. Size de bir yandan bogazın, bir yandan tarihi yarımadanın keyfini çıkarmak kalıyor.

Image

ŞEHRİN MERKEZİNDE
SOSYAL BİR YAŞAM

Barbaros 48, içinde oldugu kadar dısında da sosyal imkânlarla dolu. Sosyal yasamın merkezi olan Besiktas’ta Istanbul’un kalbinde yasarken, sabah yürüyüsleriniz için Istanbul’un en güzel ormanlık alanlarından olan Yıldız Parkı’na birkaç dakikada ulasacak, yine birkaç dakika uzaklıkta olan ve tarihi dokuyu en güzel sekilde yansıtan Ihlamur Kasrı’nda ıhlamur kokusunu içinize çekeceksiniz.

DARPHANE

Fatih Sultan Mehmet tarafından insa ettirilen Darphane, Türk Darphanesi’nin kurulusu için baslangıç sayılmaktadır. Kurulusun kesin tarihini belirten bir belge olmadıgından, 1467 yılında Fatih’in burada kendi adına bastırdıgı ilk Türk altınının tarihi, Türk Darphanesi’nin kurulus tarihi olarak kabul edilmektedir. 1967 yılında simdiki yerinde açılan Darphane, tarihin izlerini halen üzerinde tasıyan, Istanbul’un en önemli tarihi yapılarından biridir.

IHLAMUR
KASRI

Besiktas, Yıldız ve Nisantası arasında yer alan tarihi Ihlamur Kasrı, sehrin en degerli yapılarından biri olarak kabul edilmektedir. Yapımı, Osmanlı padisahlarından Abdülmecit’e kadar uzanır. Kasrın mimarisinde, özellikle de hareketli kabartmalara sahip merdivenlerinde, barok etkileri görmek mümkündür. Göz alıcı bir mimariye sahip Ihlamur Kasrı, hem tarihi güzelligi hem de yemyesil bahçesiyle sehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerinin basında gelir.

YILDIZ
KORUSU

Besiktas’ın en güzel yerlerinden biri olan Yıldız Korusu, tarihin her döneminde huzur veren etkisiyle biliniyor. Bizans dönemine kadar uzanan ve köklü tarihi olan bu park, Osmanlı Dönemi’nde birçok padisahın ilgisini çekmistir. Gölleriyle, havuzlarıyla, çesitli renklerde çiçekleriyle ve yüzyıllık agaçlarıyla yılın neredeyse her mevsimi buraya gelenleri büyülemektedir. Yıldız Korusu, sadece bir kere görmenin yetmeyecegi harika dogası ve çiçek kokularıyla Besiktas’ın görmeniz gereken nadide yerlerden biri.

VAZİYET
PLANI