X

İSTANBUL’DA YAŞAMAK MI?
İSTANBUL’U YAŞAMAK MI?

EN
BİLGİ TALEP
İNCELİKLE
TASARLANMIŞ
MİMARİ BİR ESER

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA
ÖZGÜN MİMARİ

Boğaz manzarasını ve tarihi yarımada manzarasını kavuşturan harika bir konumda yer alan Barbaros 48’in dış cephesini çevreleyen üç boyutlu bitki örtüsü, adeta bir kabuk gibi tüm yapıyı sarıyor.

Ferah ve seçkin bir yaşam sunmak üzere tasarlanan Barbaros 48, dış cephesiyle yeşilin huzurunu ve sınırsız manzarasıyla boğazın özgür mavisini bir arada buluşturuyor.

Iç mekânlarda da kendini gösteren ferah yasam anlayışı, etkin kullanım alanlarıyla, yüksek tavanlı ve bol ışıklı mekanlarıyla aynı huzuru daire içlerine de yansıtıyor.

DAHA ŞIK,
DAHA İDDİALI MİMARİ

Şıklığıyla tüm hayatınıza fark katacak Barbaros 48’in tasarımının temel noktasını iki ana unsur oluşturuyor. Boğaz manzarasının güzelligiyle hayatınızı da güzellestirecek mavi ve doğanın huzurunu yansıtan yesil…

Barbaros 48’de girişten çatı terasına kadar her noktada, yeşil ve mavinin mükemmel uyumu kendini gösteriyor.

Doğanın cazibesini evinize getirecek bitkilerin yeşiliyle, keyfinize keyif katacak yüzme havuzuyla, masmavi manzarasıyla ve fonksiyonel kullanım alanlarıyla Barbaros 48, tüm alanlarda farkını hissettiriyor. Ekolojik yaşama imkân tanımasıyla, tüm ihtiyaçları karşılayan özellikleriyle ve sürdürülebilirlik odaklı sistemleriyle Barbaros 48, çok özel bir mimari eser oldugunu her detayıyla vurguluyor.

Image

BARBAROS 48, İLK
GÖRDÜĞÜNÜZ ANDA
SİZİ ETKİLEYECEK

Barbaros 48’in dıs cephesi; hem sehrin hem de Barbaros 48 sakinlerinin nefes almasına imkân tanıyan agaçlarla, bitkilerle ve her bir detayı düsünülerek tasarlanan kıvrımlı hatlarla bütünleserek yapının kendine has kimligini yansıtıyor.

Olusturdugu ekolojik yasamla Barbaros 48; ısı, yangın ve ses yalıtımından enerji ve su tasarrufuna, yüksek yalıtımdan elektrikli araç sarjına kadar birçok farklı özelligiyle sehrin merkezinde benzersiz bir yasam sunuyor.

HAYAT DOLU
YEŞİL MİMARİ

Yeşil Mimari ve sürdürülebilir yaşam anlayışıyla planlanan Barbaros 48’in oksijen üreten bitki örtüsü, karbondioksit ve toz partiküllerini çekerek bina cephesinde ısı ve nem yalıtımı sağlıyor.

Dış cephesinde yer alan bitkiler; kısın yapraklarını dökerek ısıgın iç alanlara geçirgenligi saglarken, yazın yapraklarıyla sıcak hava geçisini engelliyor. Insan ve çevre ilişkisinin özenle ele alınarak tasarlandıgı Barbaros 48, sadece essiz bir tasarım örnegi degil aynı zamanda çevreye de duyarlı bir yapı.

YÜKSEK TAVANLA FERAH BİR
YAŞAM

Yüksek tavanlı ferah yapısıyla, yapının genelinde var olan huzur hissini daire içlerine de yansıtan Barbaros 48, harika manzarasıyla ve doğal ışığın etkin kullanımıyla kendini gösteren aydınlık daireleriyle sizi bekliyor.